O nás


Srubařina je poctivá řemeslná práce.

Jsme malá česká firma, parta šesti zručných a kvalitních řemeslníků mladého kolektivu (od 28 – 42 let), která sídlí na rozmezí mezi Mladou Boleslaví a Jičínem v obci Rokytňany.

Jmenuji se Radek Zikmund a stavbou srubových domů a roubenek se jako majitel firmy a tesař v jedné osobě zabývám již 19 let. Za tuto dobu jsem veškeré zkušenosti obdržel z praxe a z dobové literatury staré i
100 let. Upozorňuji čtenáře těchto řádků, že jsem nebyl ani na školení v Kanadě ani nikde jinde ve světě.
Proč také? Vždyť jako Češi, máme tak krásné rčení ZLATÉ ČESKÉ RUČIČKY. A nemyslím si, že třeba i v té Kanadě či jinde ve světě umí stavět lépe nežli my Češi. Vždyť kolik set let my tu stavíme domy ze dřeva?

Musím podotknout, že naše parta stálých řemeslníků vyrobí a smontuje pouze tři až čtyři domy ročně (podle velikosti a členitosti domů). Výrobě každého domu věnujeme maximální péči. I já jako majitel firmy
jsem denně spjat s motorovou pilou. Jsem u každého důležitého detailu a na každé montáži domu. Nejsem v kanceláři, ale na stavbě. Žádné kvanta domů a žádné kvanta lidí.

Naším cílem není postavit deset či dvacet domů ročně, tak aby kolem stavby pobíhalo dvacet lidí různé národnosti a levá ruka nevěděla co dělá pravá, jak se říká, ale náš cíl je vyrobit dům s maximálním fortelem. Ostatní pracovníci naší firmy mají všichni bohaté zkušenosti ve stavitelství. Dokládá to fakt, že pracujeme i pro památkové úřady, vyrábíme materiálové kopie krovů (ručně tesané krovy) na památkových objektech i z 18.  století.